Egzamin Sorbonne Université – SELFEEE

Jest tylko kilkanaście takich ośrodków na świecie! A jeden z nich i pierwszy w tej części Europy powstał w 2020 roku w Instytucie Romanistyki Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Mowa o ośrodku egzaminacyjnym SORBONNE UNIVERSITÉ – SELFEE Service des Examens de Langue Française réservés aux étudiants étrangers.

Na paryskiej Sorbonie, gdzie ośrodek istnieje od początku lat 60. XX wieku, egzamin zdaje co roku kilka tysięcy osób, które pragną podjąć studia we Francji lub uzyskać prestiżowy certyfikat Sorbony, poświadczający znajomość języka na danym poziomie. Dyplom jest uznawany przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Od czerwca 2022 r. do egzaminów pisemnych i ustnych na poziomach B2 i C1 będzie można przystąpić w siedzibie Instytutu Romanistyki, przy ul. Dobrej w Warszawie!

Instytut Romanistyki posiada pełnomocnictwo Rektora UW do podejmowania wszelkich czynności związanych z prowadzeniem ośrodka egzaminacyjnego.

Koordynatorem Ośrodka jest mgr Pascale Peeters p.peeters@uw.edu.pl, wspierana przez dr Małgorzatę Molską m.molska@uw.edu.pl, dr Karolinę Wawrzonek k.wawrzonek@uw.edu.pl i dr Magdalenę Grycan m.grycan@uw.edu.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące terminów egzaminów w 2023 :

sesja letnia : 16-17 czerwca 2023 w IR (ul. Dobra 55)

16 czerwca (część pisemna) i 17 czerwca (część ustna) B2 i C1.

stawki :

145 € poziom B2 i 160 € poziom C1

Formularz rejestracyjny : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmu9w4MrscwzVSjBn-FeQxV97tN3p4rJUWEciP2NnwogZEyg/viewform

KONIEC ZAPISÓW : 6.06.2023

Przykładowe zestawy egzaminacyjne znajdują się pod adresem:

https://lettres.sorbonne-universite.fr/selfee-centre-d-examen-francais-langue-etrangere/certifications-sorbonne-universite/annales-des