Zaproszenie na wykłady

Czy Wolter był wegetarianinem? Czy w XVIII w. wybierano specjalne diety, żeby żywić się zdrowo? A może pobudki, żeby nie jeść mięsa były wtedy inne niż dziś ? Mogą się Państwo o tym przekonać, przychodząc na wykład naszej erasmusowej gościni z Uniwersytetu Paul-Valéry w Montpellier, prof. Lindy GIL. Wykład Voltaire végétarien odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia, o 9h45, w sali 3.146. Serdecznie zapraszamy!

Wiek XVIII często bywa nazywany „wiekiem rozwiązłości”, ale jak życie seksualne może wpływać na literaturę? Mogą się Państwo o tym przekonać, przychodząc na wykład naszego erasmusowego gościa z Uniwersytetu Paul-Valéry w Montpellier, prof. Francka SALAÜNA. Wykład Les libertés sexuelles au miroir des genres littéraires dans la littérature française du XVIIIe siècle odbędzie się w czwartek, 18 kwietnia, o 13h15, w sali 3.014. Serdecznie zapraszamy!