Uwaga studenci modułu metodycznego

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie – jak co roku – zwróciła się do Uniwersytetu Warszawskiego z prośbą o delegowanie obserwatorów egzaminów maturalnych.

Zachęcam więc wszystkich Państwa kształcących się w ramach modułu metodycznego do udziału w tym przedsięwzięciu. Osoby chętne proszę o zgłoszenie mailowe do mnie do piątku 5 kwietnia. Należy podać nr telefonu, proponowane miejsce obserwacji, proponowany przedmiot oraz poziom.

Wszystkie osoby zgłoszone przez UW będą miały możliwość uczestniczenia w zdalnym szkoleniu przygotowującym do roli obserwatora, podczas którego omówione zostaną wszystkie procedury i przeanalizowany zostanie arkusz obserwacji. O jego terminie zostaną Państwo poinformowani w odpowiednim czasie.

Wybierając egzamin maturalny należy zwrócić uwagę na jego termin. Harmonogram tegorocznych matur znajdą Państwo na stronie:

Z kolei wybierając szkołę warto pamiętać, że w grę wchodzą szkoły nie tylko publiczne, ale także społeczne i prywatne (w tych szkołach obserwacje są przez OKE szczególnie pożądane) zlokalizowane na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego. Obserwatorzy unikać powinni szkół, w których do egzaminów maturalnych przystępują członkowie ich rodzin bądź osoby, z którymi pozostają oni w bliskich relacjach prywatnych.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Krystyna Szymankiewicz, Koordynatorka modułu metodycznego