Dni Frankofonii 25 i 26 marca 2024 r.

Szanowni Państwo

25 i 26 marca organizujemy dla Państwa Dni Frankofonii. W tych dniach nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

Program wydarzeń, który przedstawimy Państwu już wkrótce jest bardzo atrakcyjny. Przewidzieliśmy m.in. spotkanie z dyplomatami, spotkanie o literaturze francuskojęzycznej w Polsce z wydawcami i tłumaczami, wykład-relację z podróży do najdalszych zakątków frankofońskiego świata i panel z wystąpieniami studenckimi, w którym wezmą udział niektórzy z Państwa.

To wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez tzw. strefy studenckiej, którą to Państwo będą tworzyć. Przewidzieliśmy sześć stoisk : Belgia, Francja, Szwajcaria, Ameryka frankofońska (Kanada i Karaiby), Afryka (państwa afrykańskie + Mauritius/ Madagaskar) i obszar COM/DOM .

Bardzo liczymy na Państwa zaangażowanie! Osoby chętne do pracy w poszczególnych sekcjach i współtworzenia stref studenckich (przygotowanie potraw, organizacja gier, quizów związanych z wybranym obszarem) proszone są o wypełnienie formularza:

Na wszystkie dodatkowe pytania odpowiedzą dr Magdalena Grycan (m.grycan@uw.edu.pl lub IG @romanistyka.uw) i Aleksandra Szczęsna (a.szczesna15@student.uw.edu.pl) (Koło Kultury Frankofońskiej).

Łączę pozdrowienia,