Stypendium doktoranckie – PILNE

z okazji 40-lecia współpracy między UW a Uniwersytetem Kraju Saary, Niemcy „podarowali” UW kilka stypendiów dla doktorantów (1200 euro na miesięczny pobyt) do realizacji do końca tego roku kalendarzowego. Jedno z tych stypendium przypadło Romanistyce. Czy ktoś z Państwa byłby zainteresowany skorzystaniem? Prosiłabym o jak najszybszą deklarację. Czasu na organizację wyjazdu jest mało, więc do końca tygodnia (do niedzieli, 9 lipca do końca dnia) prosiłabym również o plan badawczy stażu ze wskazaniem opiekuna naukowego w Saarbrucken i list motywacyjny. Docelowo te dokumenty muszą być przygotowane w języku angielskim lub niemieckim. Ja poproszę o wersję angielską lub polską (tę ostatnią będą Państwo docelowo musieli i tak przetłumaczyć na angielski lub niemiecki).

Gdyby kilka osób chciało pojechać, zadecyduje plan badawczy najbliższy projektom, które obecnie wpisane są w umowę z tamtejszą Romanistyką: “Cultural transfers and creative re-writing in Francophone literatures of the colonial and the post-colonial era (Québec, francophone Islands of the Indian Ocean, North Africa, Subsaharan Africa” i „Transculture and Métissage – (Post)Colonialism and its Challenges”.

Gdyby chcieli Państwo pojechać w przyszłości (ale niekoniecznie w tym roku), to też jest taka możliwość. Przynajmniej dwutygodniowe stypendia doktoranckie są wpisane jako stały element współpracy między UW a Uniwersytetem Kraju Saary. Do końca przyszłego tygodnia jestem w Saarbrucken i mogę spróbować nawiązać dla Państwa jakiś kontakt na przyszłość, więc też proszę o jak najszybszą wiadomość w tej sprawie.

Pozdrawiam Państwa serdecznie i czekam na odzew!

Małgorzata Sokołowicz