ul. Dobra 55, Warszawa

Instytut Romanistyki UW

Zakończenie rekrutacji Erasmus+

Warszawa, 23.02.2024

Szanowni Państwo,

Serdecznie gratuluję wszystkim osobom zakwalifikowanym do programu Erasmus+ 2023/2024 (wyjazd w semestrze. letnim 2024/2025)!
Dostali już Państwo ode mnie indywidualne powiadomienia w tej sprawie, poniżej załączam jeszcze kilka informacji praktycznych dla wszystkich osób zakwalifikowanych na wyjazd:

  1. a) Mogą Państwo zamieniać się ośrodkami. Jeżeli do takiej zamiany dojdzie, proszę o mail od obu osób potwierdzający zamianę.
    b) Studenci spoza IR: proszę o podanie adresu mailowego koordynatora Erasmusa w Państwa jednostkach; jeżeli nie ma takiej osoby, proszę o adres mailowy sekretariatu.
    c) Czekam na Państwa decyzje do środy 28 lutego 2024 do godz. 18.00. Brak odpowiedzi uznam za rezygnację z wyjazdu.
  2. Jeżeli decydują się Państwo na wyjazd, proszę zarejestrować się w USOS.
  3. Następnym krokiem będzie zatwierdzenie przeze mnie Państwa wyjazdów. W Państwa USOSie decyzja o przyznaniu wyjazdu powinna znaleźć się po migracji do dn.01 marca 2024.
  4. Po otrzymaniu decyzji o przyznaniu wyjazdu (USOS-web), każdy z Państwa uzupełni swój wniosek wyjazdowy (USOS-web), który sprawdzę i zatwierdzę (USOS-web). Przyjmuję wnioski do 5 marca, godz. 12.00.
    Instrukcja BWZ:
    e. Nazwisko zakwalifikowanego studenta pojawi się w zakładce „wyjazdy przyznane”. Przy nazwisku studenta w rubryce „etap kwalifikacji” pojawia się informacja „Uzupełnienie student, koordynator”. Oznacza to, że poprzez własny profil USOSweb dany student musi uzupełnić puste rubryki o wymagane informacje

    UWAGA! W związku ze zmianami wprowadzonymi w programie Erasmus+ (możliwe wielokrotne wyjazdy na jednym stopniu studiów, itp.) koordynator nie ma możliwości uzupełnienia poniższych danych z własnego profilu USOSweb. Student musi zatem sam uzupełnić dane z własnego profilu USOSweb.

a. Student w zakładce „wymiana studencka / wyjazdy / uzupełnij” wpisuje wszystkie brakujące dane. Musi odpowiedzieć na pytanie, czy uczestniczył już w programach, Erasmus+, oraz Erasmus Mundus. Jeśli tak, musi wykazać wszystkie wcześniejsze wyjazdy (na studia i praktykę). Jeśli student wyjeżdżał z UW, pojawia się tabela wyjazdów, które powinien skopiować do oświadczenia. Student powinien też dopisać inne wyjazdy, które odbyły się w ramach programów Erasmus+, Erasmus Mundus i nie zostały wykazane w tabeli (wyjazdy, które zostały zrealizowane przed wprowadzeniem systemu informatycznego USOS – moduł BWZ, wyjazdy z innej uczelni itp.). Student musi też oświadczyć, na jakim poziomie zna język, w którym będzie studiował. W tym celu musi wskazać „język wiodący wyjazdu”. W rubryce tej wpisane są wszystkie języki i ich poziomy wynikające z umowy międzyinstytucjonalnej. W rubryce „Poziom języka” student wskazuje poziom języka, który zna na etapie kwalifikacji. Następnie student wyraża zgodę na zaproponowany wyjazd i jego warunki, wybierając przycisk „zapisz”.

UWAGA! Na etapie kwalifikacji student może znać język na poziomie niższym, niż wskazuje umowa międzyinstytucjonalna. Jednak przed wyjazdem do uczelni zagranicznej student musi osiągnąć poziom znajomości języka zgodny z warunkami wskazanymi w umowie międzyinstytucjonalnej. Jeżeli student nie będzie znał właściwego języka na właściwym poziomie, uczelnia zagraniczna może nie przyjąć go/ją na studia.

  1. Po ostatecznym zatwierdzeniu wyjazdu przez koordynatora, proszę wydrukować definitywną wersję formularza kwalifikacyjnego. Aby to uczynić, wystarczy przejść do podglądu zakończonego wyjazdu (opcja Podgląd przy wyjeździe), a następnie skorzystać z opcji Wydrukuj formularz. Formularz ten powinien zostać podpisany przez studenta, koordynatora i dziekana (kierownika jednostki). Wydruk ten jest dostępny ze strony podglądu wyjazdu. Podpisany formularz proszę wrzucić do mojej skrzynki do wtorku 12 marca, godz. 11.15.

W razie wątpliwości proszę o kontakt mailowy (a.ciostek@uw.edu.pl).
Łączę pozdrowienia
Anna Ciostek