II Międzynarodowy Kongres „Humanistyka – Społeczeństwo – Tożsamość” 6-7 grudnia

poniżej informacja działu ds. Strategii i Komunikacji WN. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Kongresie.

Szczegółowe informacje oraz program Kongresu znajdą Państwo pod adresem: https://hsic.wn.uw.edu.pl/

Pracownicy IR zostali poinformowani i poproszeni o usprawiedliwienie nieobecności na zajęciach tych z Państwa, którzy chcieliby uczestniczyć w wykładach lub w debacie. Przed wejściem do sali na każde wydarzenie będzie się znajdowała lista obecności, która następnie zostanie przekazana Kierownikowi Studiów.

„W dniach 6-7 grudnia br. na Wydziale Neofilologii odbędzie się II Międzynarodowy Kongres „Humanistyka – Społeczeństwo – Tożsamość”, obejmujący badania nad wszelkimi aspektami dotyczącymi tych trzech kluczowych dla humanistyki pojęć. W tegorocznej edycji w centrum uwagi znajdą się zmiany zachodzące w tych trzech obszarach, a głównym pytaniem będzie, czy należy je postrzegać jako ewolucyjne czy rewolucyjne. Program Kongresu obejmuje dwa wykłady plenarne, debatę na temat wielojęzyczności, sesję ogólną oraz tematyczne sesje panelowe.

Kongres otworzy wykład prof. Gayatri Chakravorty Spivak (Columbia University) pt. Teaching for a broken world. Udział prof. Spivak – światowej sławy intelektualistki i krytyczki kultury, jednej z najważniejszych przedstawicielek filozoficznej refleksji nad kolonializmem i postkolonializmem – cieszy szczególnie i jest wydarzeniem bez precedensu na jakimkolwiek uniwersytecie w Polsce.

Również 6 grudnia odbędzie się debata pt. Multiculturalism and and multilingualism in a society, w której udział wezmą Imre József Balázs (Babeș-Bolyai University), Ainur Elmgren (University of Oulu), Heather Nicol (Trent University) i François Rosset (University of Lausanne).

7 grudnia Kongres zakończy specjalna prelekcja Bena Crystala  pt. Shakespeare’s (Original) Pronunciation: Exploring the hidden depths of the pays and poems. W programie mamy 7 sesji głównych i 17 paneli, a wśród uczestników jest wielu przedstawicieli instytutów i katedr Wydziału Neofilologii. „

Serdecznie